۱۳۹۹ يکشنبه ۹ آذر
شرکت توزیع نیروی برق جنوب استان کرمان
برگزاری نهمین همایش پژوهش و نظام مشارکت شرکت توزیع نیروی برق جنوب استان کرمان
برگزاری نهمین همایش پژوهش و نظام مشارکت شرکت توزیع نیروی برق جنوب استان کرمان

برگزاری نهمین همایش پژوهش و نظام مشارکت شرکت توزیع نیروی برق جنوب استان کرمان

 

به گزارش روابط عمومی شرکت توزیع نیروی برق جنوب استان کرمان، این مراسم با حضور مدیرعامل، معاونان و مدیران شرکت، برخی از اعضای هیات علمی دانشگاه های استان کرمان در سالن کنفرانس شرکت، مهرماه سال جاری برگزار گردید.

عبدالوحید مهدوی نیا، مدیر عامل شرکت توزیع نیروی برق جنوب استان کرمان در ابتدای سخنان خودضمن تشکر از همکارانی که در ارائه مقاله و پیشنهاد، پیشرو هستند گفت: همکارانی که در ارائه مقاله و پیشنهادمشارکت دارند و به دنبال بهبود فرایندهای شرکت هستند در واقع همکاران مسئولیت پذیر ما می باشند که همیشه در حال چاره اندیشی و ارائه پیشنهادهای مطلوب برای بالابردن کیفیت عملکرد شرکت هستند.

وی خاطرنشان کرد: با توجه به وضعیت موجود در جامعه به دلیل شیوع بیماری کووید19، خدمات غیرحضوری و هوشمندسازی از اهمیت بیشتری برخوردار شده است و این مهم میطلبد که خدمات به مشترکین از روش های مطلوب تری صورت پذیرد که میسر نمی شود مگر با ارائه راهکارهای نو و خلاقانه همکاران چرا که از نزدیک با مشکلات موجود در ارتباط هستید.

در ابتدای این نشست شیخ شعاعی معاون مهندسی و برنامه ریزی به ارائه عملکرد شرکت پرداخت و افزود: شرکت توزیع نیروی برق جنوب استان کرمان، وظیفه تامین برق 16 شهرستان از 23 شهرستان این استان را برعهده دارد که با داشتن بیش از 559هزار مشترک و شبکه ی توزیعی با طول بیش از 34 هزار کیلومتر با پیک بار 1274مگاوات وظیفه خدمت رسانی به مشترکان را بر عهده دارد.

وی به برنامه استراتژیک شرکت اشاره نمود و افزود: چشم انداز شرکت در سال 1404 عدد 2808می باشد به این معنا که تا سال 1404 ، میزان خاموشی به ازای هرمشترک در سال به 28 دقیقه در سال برسد، مراجعه حضوری به صفرو تلفات شرکت به 8 درصد خواهد رسید.

این مقام مسئول خاطرنشان کرد: با توجه به چشم انداز سال1404 ، شرکت هرساله اهداف و برنامه های سالانه را برای هر یک از مدیریت های برق شهرستان و واحدهای ستادی مشخص و به آنها ابلاغ می کند. اهداف کلان سال 99 بدین صورت است که خاموشی برای هر مشترک را به 138 دقیقه در سال، وصول را به 101 درصد و تلفات را از 11.9به 11.6 درصد برسانیم و همچنین بایستی بتوانیم 64 خدمت غیرحضوری را در شرکت پیاده سازی نماییم.

معاون مهندسی و برنامه ریزی در ادامه سخنان خود به کسب رتبه های برتر توسط شرکت توزیع برق جنوب استان کرمان اشاره کرد و گفت: کسب رتبه برتر در میان دستگاه های اجرایی استان در مجموع شاخص های عمومی و اختصاصی در سال 97 ، کسب رتبه برتر در ارزیابی دفاتر تحقیقات شرکت های توزیع کشور در سال 97، کسبمقام دوم در برق رسانی به روستاهای فاقد برق در سال 97،رتبه برتردر ارزیابی اقتصادی پروژه های تحقیقاتی خاتمه یافته در سال 97،رتبه اول و دوم در جشنواره نوآوری های شرکتهای توزیع در سال 97 برای پروژه طراحی وساخت سنسور تشخیص میدان دید و پروژه طراحی و ساخت جعبه انشعاب هوشمند برق با قابلیت کنترل از راه دور، رتبه دوم کشوری از نظر کل روستاهای برق دار شده در سال 97 و 98، رتبه اول کشوری از نظر تعداد روستاهای برق دار شده از طریق انرژیهای تجدید پذیر در سال 97 و 98، رتبه برتر در اجرای صیانت از حریم امنیت عمومی و حقوق شهروندان، رتبه دوم در رشته فرهنگ سازی در جشنواره ارزیابی عملکرد روابط عمومی های صنعت آب و برق وکسب رتبه برتر در شاخص های عمومی و اختصاصی در گروه زیربنایی و توسعه زیرساخت در ارزیابی عملکرد سال 98 مقام هایی بود که طی سال های 97 و 98 موفق به کسب آنها شدیم.

شیخ شعاعی با تاکید بر اهمیت خدمات غیرحضوری بیان نمود: خدمات غیرحضوری یکی از مهمترین اهداف شرکت می باشد و تاکنون 85 خدمت شناسنامه دار احصاء شده است که بیش از 50 خدمت ایجاد شده است و مابقی در مرحله نهایی سازی هستند.

وی برنامه هایی که تاکنون در شرکت انجام شده است،بدین شرح تصریح نمود: طراحی استراتژی، اهداف و فرایندهای مدیریت دارایی های فیزیکی با نگرش  تجهیز محوری، پیاده سازی سیستم مدیریت فرایندهای کسب و کار (BPMS)، داشبورد مدیریتی، پیاده سازی خط گرم در تمامی مدیریت های برق تحت پوشش این شرکت، مقاوم سازی بیش از 17000 پایه بتونی، طراحی و استقرار سیستم مدیریت تکنولوژی، نصب بیش از ده هزار کنتور هوشمند، نصب 660 واحد فتوولتائیک با ظرفیت 2/9مگاوات در شبکه، مطالعه و ایجاد معماری سازمانی تفصیلی و پیاده سازی نرم افزارهای مرتبط و پباده سازی سیستم اسکادا از جمله برنامه هایی است که تاکنون انجام شده است.

وی به فعالیت های حوزه تحقیقات در شرکت توزیع نیروی برق جنوب استان کرمان پرداخت و افزود: جذب چهار سرباز نخبه، اجرای پروژه بازنگری در فرایند تحقیقات با هدف استخراج صحیح و کامل اولویت های  تحقیقاتی، عقد قرارداد داده کاوی با تاکید بر پایش داده های مشترکان، عقد قرارداد مادر با دانشگاه های باهنر و تحصیلات تکمیلی صنعتی و فناوری پیشرفته، ارائه طرح های دانش آموزی در جشنواره هفته پژوهش قسمتی از فعالیت های شاخص دفتر تحقیقات می باشد.

این مقام مسئولدر خصوص فعالیت های دفتر تحقیقات در زمینه ارتباط صنعت و دانشگاه بیان نمود: برگزاری جلسات مستمر با دفتر ارتباط صنعت و دانشگاه، برگزاری دوره های تخصصی برای دانشجویان و اساتید، برگزاری جلسات مشترک با دانشگاه، راه اندازی ویترین تجهیزات شبکه های توزیع در دانشگاه شهیدباهنرو همچنین سمینار های تخصصی از جمله تاب آوری شبکه های توزیع و سمینار blockchainاقداماتی است که در این شرکت انجام شده است.

وی در ادامه سخنان خود، تاکید کرد: این شرکت اهمیت زیادی به نظام پیشنهادها قائل است و در همین راستا کارگروه های تخصصی شامل کمیته تخصصی فنی، کمیته تخصصی مالی و بودجه و تدارکات، منابع انسانی و فرهنگی و حقوقی، کمیته تخصصی خدمات مشترکین، کمیته تخصصی فناوری اطلاعات تشکیل شده و پیشنهادها در این کمیته ها ساماندهی و پیگیری می شود.

وی افزود: دریافت 1015 پیشنهاد در سال 1398 و سرانه 1.65، برگزاری 16 کمیته تخصصی و 5 کمیته تلفیقی و نرخ بررسی 85 درصدی پیشنهادها،پذیرش 95 پیشنهاد در سال 1398 با نرخ اجرای 85 درصد، مشارکت 30 درصدی همکاران در ارائه پیشنهاد از جمله شاخص های نظام پیشنهادات در سال 98 بوده است.

شایان ذکر است در پایان این نشست تقدیرنامه و هدایایی به رسم یادبود به برترین های پژوهش و نظام پیشنهادها و همچنین مقاله دهندگان و خبرگان همکار در فرایندهای تحقیقاتی اهداء گردید.   

 


 

تاریخ:
1399/07/15
تعداد بازدید:
335
منبع:
دفتر روابط عمومی
نام نویسنده:
مهرداد محسنی تکلو
ایمیل نویسنده:
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
آدرس پست الکترونیکی شما
شماره تلفن
توضیحات
 
خواندن کد امنیتی تغییر کد امنیتی
کد امنیت
سال 1399،  جهش تولید
كليه حقوق اين وب سايت متعلق به شركت توزيع نيروي برق جنوب استان كرمان ميباشد.
Powered by DorsaPortal
بارگذاری چیدمان اولیه